გაკვეთილის თემა
|
მაღაზიობანას თამაში
|
სწავლების საფეხური
|
მე=6 კლასი
|
მოსწავლეთა პროფილი
|
14= მოსწავლე
|
დრო ხანგრძლივობა
|
45=წუთი
|
გაკვეთილის მნიშვნელობა/აქტუალობა
|
ინტერაქცია მაღაზიებთან
|
გაკვეთილის მიზნები და შედეგები
|
ინტერაქცია მაღაზიებზე,ახალი ლექსიკის ათვისება,კითხვა= გაგება.
|
კავშირი საგნებთან
|
მათემატიკა
|
ე.ს.გ. მისაღწევი შედეგები
|
მოსწავლეს შეუძლია მარტივ ინტერაქციაში მონაწილეობის მიღება.პასუხობს ნასწავლი ტექსტის შინაარსის გარშემო
დასმულ კითხვებზე;
შედეგი
თვალსაჩინოა, თუ
მოსწავლე:
·
სვამს/პასუხობს კითხვებს, ან გამოხატავს თხოვნას კონკრეტულ საკლასო სიტუაციასთან დაკავშირებით;
·
სვამს /პასუხობს მარტივ
კითხვებს მისთვის ნაცნობ თემატიკაზე (მაგ.,
ვის როდის აქვს დაბადების დღე? რომელი კერძი/თამაში/ცხოველი/წელიწადის რომელი დრო...
მოსწონს/არ მოსწონს? რით ერთობა? რა სიხშირით მოქმედებს და სხვა);
მონაწილეობს სიმულაციურ სიტუაციაში (მაგ.,
გაცნობა/წარდგენა, ინტერვიუს ჩამორთმევა,
ვიზიტი ექიმთან, სატელეფონო დიალოგები და სხვა);
|
წინარე ცოდნა
|
მოსწავლემ იცის სხვადასხვა მაღაზიების
დასახელება და საგნების დასახელება
|
სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსები
|
წიგნი,რვეული,სურათები,სდი ფლეიერი
|
გაკვეთილის მსვლელობა საკლასო მენეჯმენტი
|
1)ვამოწმებ საშინაო დავალებას.3=წთ.
2)რამდენიმე ბავშვიკითხულობს დასწავლილ გაკვეთილს.15=წთ. დავაფასებ განმავითარებელ
კომენტარებით,სმაილებით,ქულებით.
3)ვუხსნი ახალ გაკვეთილს.“მოდი მაღაზიობანა ვითამაშოთ“.ბავშვებს წავუკითხავ
თემას და ვთხოვ მონიშნონ მათთვის უცნობი სიტყვები.ამის მერე ერთობლივად განვმარტავთ
ამ სიტყვებს.მაგ. კონტექსტის მიხედვით.10=წთ.ბავშვები კითხულობენ დიალოგს წყვილებში.
ვწერთ საკლასო წერას;შევაერთოთ რომელი ნივთი სად იყიდება?
4) მაღაზიის დასახელება;სურსათის მაღაზია,აფთიაქი,წიგნების მაღაზია,სუპერმარკეტი
წამალი,რვეული, კარაქი,სხვადასხვა ნივთები.5=წთ.
ამის მერე ბავშვებს ვათამაშებ მაღაზიობანას;სხვადასხვა მაგიდაზე აწყვია
სათამაშოები დათითოეულ მაგიდას აკრავს აბრა ,მაღაზიის დასახელება,ბავშვი მიდის სასურველ
მაღაზიაში და ყიდულობს სასურველ ნივთს.10=წთ.
5)საშინაო დავალება:დიალოგის დასწავლა სწორად,გამართულად. უცნობი სიტყვებით
წინადადებების შედგენა.2=წთ.
|
შეფასების საგანი და პროცედურები
|
განმავითარებელი შეფასება ;წახალისება.
|
Sunday, June 26, 2016
გაკვეთილის გეგმა
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment